5.0
opinii: 30

opinie Klientów

Czytaj opinie

Definicja usług turystycznych - jak ominąć marżę

przykład pytania faktycznie zadanego przez Klienta, na które udzielono odpowiedzi

Sprzedaż będzie świadczona wyłącznie na rzecz zagranicznych osób prawnych bez siedziby i miejsca prowadzenia działalności w PL.

Dla przykładu, pozwolę sobie przytoczyć przykłady sprzedawanych usług z moją propozycją opodatkowania do celów VAT. Uprzejmie proszę o komentarz czy założenia są poprawne.

1) sprzedaż usług hotelowych (obcych), hotele w PL. Art 28e

a) re faktura z narzutem, sprzedajemy usługę z VAT 23%, przy zakupie nie przysługuje nam prawo odliczenia podatku naliczonego?

b) pośrednictwo - wystawiamy fakturę jedynie na prowizję (za pośrednictwo w usłudze noclegu), od klienta pobieramy kwotę za hotel i przekazujemy ją dla właściciela hotelu. Prowizja opodatkowana 23%, właścicielem hotelu rezydent PL.

3) hotel obcy z wyżywieniem - sprzedaż 23%

2) sprzedaż pakietu sala konferencyjna plus pokoje z wyżywieniem jako usługa konferencyjna dla podatnika. Sprzedajemy ze stawką NP, ponieważ nie jest to ani art 28n ani art 28g. Nie sprzedajemy ani wstępu na imprezę ani nic o charakterze, jak to napisało WSA Rzeszów " usługi służące zaspokajaniu potrzeb osób podróżujących turystycznie".

3) pakiet: konferencja, nocleg, przejazdy, "integracja"(bez alkoholu) w formie zabaw miejskich. Również art. 28b. powód j.w.

3)* dowolne zestawienie powyższych. Czyli np. raz z zabawami, raz bez. Na co uważać.

4) usługi transferów - wynajem samochodów osobowych z kierowcą. Sprzedaż 23%. Czy obowiązuje tu art 28j? czy ma znaczenie czy samochód jest z kierowcą czy bez? Czy nie traktujemy tego jak najem krótkoterminowy śr. transportu tylko jak usługęz art 28f?

5) jak ustalać miejsce powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży dla ambasad innych krajów w PL? jak dla normalnego podatnika z PL?

Efektywnie, bezpiecznie i rzetelnie

Dane dotyczą porad online zrealizowanych w ciągu 30 ostatnich dni.
Wygenerowano: 2024-05-03 22:32:00