doradzam podatnikom od 15 listopada 1995 r.                                

Artur M. Brzeziński

Artur M. Brzeziński doradca podatkowyArtur M. Brzeziński, prawnik (absolwent Wydziału Prawa i Administracji w Poznaniu 1996 r.), doradca podatkowy (wpis na listę doradców podatkowych nr 00988 z 28 lipca 1997 r.). Doradztwem podatkowym zajmuje się od 1992 r., kancelarię prowadzi od 31 grudnia 1995 r. Ma 42 lata.

Jeden z najmłodszych doradców podatkowych, którzy swój wpis uzyskali bezpośrednio po wejściu w życie ustawy o doradztwie podatkowym w 1997 r. Polski prekursor doradztwa podatkowego online, już w 2003 r. uruchomił pierwszy polski profesjonalny serwis doradztwa podatkowego online doradcapodatkowy.com.

Specjalizuje się w interpretacji przepisów prawa podatkowego, podejmując się najtrudniejszych zadań. Podstawą rozstrzygnięć musi być według niego własne zdanie doradcy, a nie wyłącznie kopiowanie treści orzeczeń sądowych czy interpretacji organów podatkowych.

 • negocjował kontrakty przejęciowe serwisów internetowych o kwocie jednostkowej przekraczającej 1 mln usd;
 • opracowywał rozwiązania dla kadry menadżerskiej w branży internetowej przy kontraktach przekraczających 0,5 mln zł rocznie;
 • prowadził wiele postępowań w/s dochodów ze źródeł nieujawnionych, napisał również pierwszy polski komentarz dotyczący opodatkowania prostytucji;
 • od wielu lat przygotowuje opinie klasyfikacyjne PKWiU, PKD, KŚT, PKOB itd. (zgodnie z przepisami GUS nie może tego zrobić za podatnika);
 • zna praktyczne aspekty działalności internetowej - od Google AdSense i AdWords po regulaminy;
 • opracowywał kwestie prawne pełniąc funkcję wiceprezesa zarządu w spółce należącej do grupy Bankier.pl S.A. i grupy Allegro;
 • jest autorem pierwszego polskiego poradnika nt. opodatkowania ehandlu oraz sprzedaży na Allegro.pl (opublikowany na PIT.pl już w roku 2005);
 • na zlecenie Allegro.pl prowadził pierwsze w Polsce wykłady na temat opodatkowania sprzedaży na Allegro - w latach 2005-6;
 • dobrze zna zagadnienia kontraktów menadżerskich, klauzul konkurencyjnych oraz optymalizacji wynagrodzeń dla kadry zarządzającej;
 • przygotowuje skuteczne odwołania od decyzji podatkowych i uwagi do protokołów kontroli;
 • jako ekspert wielokrotnie udzielał wypowiedzi wiodącym stacjom telewizyjnym czy prasie.
Doradca podatkowy dostarcza Klientowi niezbędnej wiedzy, by Klient mógł podjąć korzystne dla siebie decyzje:
"Klient przecież musi mieć pełny obraz własnej sprawy, aby mógł odrzucić machinacje sugerowane mu przez inne osoby"
Observationes practicae de iuribus atque processibus forensibus in Silesia, 1717

Twórca sukcesu takich znanych marek jak PIT.pl czy VAT.pl: w latach 2004-2010 kierował m.in. redakcjami tych serwisów, napisał wszystkie opublikowane w nich w tym czasie poradniki podatkowe, zwiększając jako redaktor naczelny oglądalność z 30 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie do 1,2 mln. Stworzył w sumie kilkanaście tysięcy publikacji z zakresu podatków i rachunkowości. Współpracował m.in. z wydawnictwami Wolters Kluwer, Wiedza i Praktyka, Infor, C.H. Beck, Trendy, PIT.pl, Bankier.pl, z prasą lokalną oraz z tv. Napisał pierwszy polski poradnik nt oszustw podatkowych. Twórca serwisu podatkowego ePodatnik.pl, który po pół roku od uruchomienia przyciągnął w styczniu 2011 r. ponad 150 tys. unikalnych użytkowników odsłaniających blisko milion stron. Publikuje we osobistej zakładce działu podatków w serwisie Interia.pl. Prezes Zarządu Eurofisc.eu sp. z o.o., na którą powołała się w oficjalnych dokumentach Komisja Europejska, określając ramy prawne wymiany informacji o podatnikach w UE.

Autor ANTYporadnika: Drobne oszustwa podatkowe oraz ANTYporadnika podatkowego: Prostytucja, a także pierwszego polskiego komentarza do przepisów rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchowów.

View Artur M. Brzeziński's profile on LinkedIn

Jeżeli i poszukujesz prawnika i doradcy podatkowego zarazem, najlepiej z praktycznym doświadczeniem w zakresie działalności internetowej - zapytaj

Jeżeli masz kontrolę, coś jest nie w porządku i nie wiesz, co zrobić - zapytaj

Jeżeli chcesz uniknąć niekorzystnych konsekwencji - zapytaj

Jeżeli nikt inny nie może znaleźć korzystnego rozwiązania - zapytaj

Statystyki pracy doradcy podatkowego


0 dni 18 godz. 32 min.
średni czas oczekiwania na odpowiedź
(5 ostatnich porad)


słów: 1085 | znaków: 6761
przeciętna porada z dodatkowymi wyjaśnieniami doradcy
(5 ostatnich porad)


84 % porad (84 na każde 100 porad)
w cenie nie wyższej niż 250 zł
(od 2013 r.)


ZADAJ WŁASNE PYTANIE

poradnik Klienta                                 

CO, KIEDY, JAK, ZA ILE

+ online od 2003 r. Serwis doradcapodatkowy.com to pierwszy polski serwis doradztwa podatkowego online. Działam zawsze zgodnie z prawem konsumenckim oraz z zasadami etyki zawodowej doradców podatkowych.
+ ponad 2500 porad online: dla Klientów z całego świata - od Brazylii i USA po Australię, od Makao po Zjedn. Emiraty Arabskie czy Libię, od USA poprzez kraje UE po polskich podatników - firmy i osoby prywatne.
+ rzetelność: Każda e-porada przekazywana jest e-mailem w pliku podpisanym elektronicznie (tzw. e-podpis). Odpowiadam za treść moich porad, posiadam też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Porada - co otrzymasz?

Porada w pliku pdf podpisana certyfikatem kwalifikowanym (forma pisemna).

czytaj

 

Porady i ceny

Sprawdź, ile kosztują usługi naszej Kancelarii. Zawsze płacisz po uzyskaniu porady.

czytaj

 

Formy płatności

Płatność przelewem, kartą płatniczą, przelewem online, przez PayPal.

czytaj

 

Ile to potrwa?

Sprawdź jak krótko! A z reguły poradę otrzymasz nawet szybciej.

czytaj

 

Reklamacje

Na zasadach określonych w regulaminie płaci tylko zadowolony klient.

czytaj

 

Bezpieczeństwo i poufność

Szyfrowanie danych oraz e-podpis. Tajemnica zawodowa jak u adwokata.

czytaj

 

Regulamin

świadczenia usług drogą elektroniczną jest w pełni zgodny z obowiązującym prawem, w szczególności z prawem konsumenckim. Dbam o Twoje podatki, analizując dokładnie Twoją indywidualną sytuację i uwzględniając Twoje potrzeby. I za to płacisz.

czytaj

 

Ustawa o doradztwie podatkowym

Zapoznaj się z przepisami ustawy o doradztwie podatkowym (wersja na rok 2014). Dzięki temu poznasz wymogi stawiane doradcom podatkowym,a które stanowią dla Ciebie gwarancję rzetelności, poufności i uczciwości doradcy podatkowego.

czytaj

 

Zasady etyki doradcy podatkowego

Zasady etyki doradców podatkowych są podstawowym gwarantem rzetelności porady, uczciwości doradcy podatkowego, tajemnicy zawodowej oraz pewności ewentualnego odszkodowania w razie błędnej porady. Masz pewność!

czytaj

 

Nota prawna: Korzystanie z porad oraz logowanie do serwisu oznaczają akceptację regulaminu. © Copyright by Artur M. Brzeziński doradca podatkowy, 2003-2020.