5.0
opinii: 30

opinie Klientów

Czytaj opinie

Spółka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - miejsce faktycznego zarządu a opodatkowanie

przykład pytania faktycznie zadanego przez Klienta, na które udzielono odpowiedzi

Planujemy zawiązanie spółki za granicą. Stan faktyczny: spółka IBC zarejestrowana w Ras al Khaimah (ZEA), jednym z dyrektorów jest polski rezydent podatkowy, pozostałymi nierezydenci. Wszystkie najważniejsze decyzje podejmowane są w Dubaju, wszyscy dyrektorzy mają dostęp do kont bankowych, księgowość i dokumenty są również przechowywane w ZEA. Jedynym udziałowcem i beneficial ownerem jest polski rezydent. Spółka nie posiada kont bankowych poza Emiratami.

1) Czy spółka taka może być uznana za polskiego rezydenta i przez to podlegać nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce?

2) Czy udziałowiec spółki będący polskim rezydentem ma obowiązek zgłoszenia posiadania udziałów polskim organom podatkowym (np. podczas składania zeznania podatkowego)? Czy są jakieś inne powody, dla których udziałowiec nie powinien być polskim rezydentem podatkowym?

3) Czy polskie organy podatkowe mają możliwość ustalenia kto jest faktycznym właścicielem spółki (beneficial owner), zakładając że spółka nie prowadzi żadnej nielegalnej działalności?

4) Czy wobec właściciela/udziałowca/dyrektora spółki mogą zostać wyciągnięte konsekwencje karno-skarbowe w przypadku gdy spółka będzie podejrzana o przestępstwa podatkowe (np. nie zarejestrowanie się jako płatnin VAT przy sprzedaży do klientów w UE)? Jakie to konsekwencje i wobec kogo mogą zostać wyciągnięte?

Efektywnie, bezpiecznie i rzetelnie

Dane dotyczą porad online zrealizowanych w ciągu 30 ostatnich dni.
Wygenerowano: 2024-05-02 00:53:59