przykład pytania faktycznie zadanego przez Klienta, na które udzielono odpowiedzi                                

Ulga mieszkaniowa a sytuacja rodzinna


Statystyki pracy doradcy podatkowego


0 dni 18 godz. 32 min.
średni czas oczekiwania na odpowiedź
(5 ostatnich porad)


słów: 1085 | znaków: 6761
przeciętna porada z dodatkowymi wyjaśnieniami doradcy
(5 ostatnich porad)


84 % porad (84 na każde 100 porad)
w cenie nie wyższej niż 250 zł
(od 2013 r.)


ZADAJ WŁASNE PYTANIE

Może pokrótce opiszę sytuacje w jakiej się znajdujemy: 2,5 roku temu mój ojciec kupił za gotówkę nieobciążone mieszkanie, w którym zamieszkuję ja z partnerem. Teraz staramy się o kredyt na mieszkanie z rynku pierwotnego i chcemy sprzedać mieszkanie ojca.

Wiemy, że nie upłynęło 5 lat od kupna i tutaj następuje dylemat:

  1. lepiej, aby mój ojciec w drodze darowizny przekazał mi mieszkanie i ja sprzedam (wiemy iż można przeznaczyć środki na własne cele mieszkaniowe z tej sprzedaży i skorzystać z ulgi, jednak chcemy spłacić też kredyt gotówkowy na dowolny cel, który zaciągnęliśmy w przeszłości i on nie zaliczy się do takowych celów)
  2. lepiej aby ojciec sprzedał mieszkanie i przeznaczył środki ze sprzedaży jako darowiznę dla mnie. Rozumiem, że nie minęło 5 lat od kupna i podatek 19% zostanie tutaj doliczony. Zarówno dla ojca, czy też dla mnie jeśli zostanie wykonana darowizna, ten podatek 19% liczy się od różnicy pomiędzy ceną kupna tegoż mieszkania w akcie notarialnym, a ceną sprzedaży przez nas? Jak w takiej sytuacji wygląda procedura podatkowa? Jeśli sprzedam darowiznę niedługo po jej otrzymaniu to zostanie jeszcze jakiś dodatkowy podatek nałożony na mnie oprócz tych 19%? Dodam, że środki na cele mieszkaniowe trzeba wykorzystać w ciągu 3 lat, by skorzystać z ulgi, a niestety nasz bank przez pierwsze 3 lata nadpłaty kredytu liczy sobie sporą prowizje, także chyba ciężko będzie poświadczyć do US i wykorzystać te środki do 3 lat w naszej sytuacji. 

POWRÓT

poradnik Klienta                                 

CO, KIEDY, JAK, ZA ILE

+ online od 2003 r. Serwis doradcapodatkowy.com to pierwszy polski serwis doradztwa podatkowego online. Działam zawsze zgodnie z prawem konsumenckim oraz z zasadami etyki zawodowej doradców podatkowych.
+ ponad 2500 porad online: dla Klientów z całego świata - od Brazylii i USA po Australię, od Makao po Zjedn. Emiraty Arabskie czy Libię, od USA poprzez kraje UE po polskich podatników - firmy i osoby prywatne.
+ rzetelność: Każda e-porada przekazywana jest e-mailem w pliku podpisanym elektronicznie (tzw. e-podpis). Odpowiadam za treść moich porad, posiadam też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Porada - co otrzymasz?

Porada w pliku pdf podpisana certyfikatem kwalifikowanym (forma pisemna).

czytaj

 

Porady i ceny

Sprawdź, ile kosztują usługi naszej Kancelarii. Zawsze płacisz po uzyskaniu porady.

czytaj

 

Formy płatności

Płatność przelewem, kartą płatniczą, przelewem online, przez PayPal.

czytaj

 

Ile to potrwa?

Sprawdź jak krótko! A z reguły poradę otrzymasz nawet szybciej.

czytaj

 

Reklamacje

Na zasadach określonych w regulaminie płaci tylko zadowolony klient.

czytaj

 

Bezpieczeństwo i poufność

Szyfrowanie danych oraz e-podpis. Tajemnica zawodowa jak u adwokata.

czytaj

 

Regulamin

świadczenia usług drogą elektroniczną jest w pełni zgodny z obowiązującym prawem, w szczególności z prawem konsumenckim. Dbam o Twoje podatki, analizując dokładnie Twoją indywidualną sytuację i uwzględniając Twoje potrzeby. I za to płacisz.

czytaj

 

Ustawa o doradztwie podatkowym

Zapoznaj się z przepisami ustawy o doradztwie podatkowym (wersja na rok 2014). Dzięki temu poznasz wymogi stawiane doradcom podatkowym,a które stanowią dla Ciebie gwarancję rzetelności, poufności i uczciwości doradcy podatkowego.

czytaj

 

Zasady etyki doradcy podatkowego

Zasady etyki doradców podatkowych są podstawowym gwarantem rzetelności porady, uczciwości doradcy podatkowego, tajemnicy zawodowej oraz pewności ewentualnego odszkodowania w razie błędnej porady. Masz pewność!

czytaj

 

Nota prawna: Korzystanie z porad oraz logowanie do serwisu oznaczają akceptację regulaminu. © Copyright by Artur M. Brzeziński doradca podatkowy, 2003-2020.