przykład pytania faktycznie zadanego przez Klienta, na które udzielono odpowiedzi                                

Amazon i sales tax a polskie podatki


Statystyki pracy doradcy podatkowego


1 dzień 0 godz. 4 min.
średni czas oczekiwania na odpowiedź
(5 ostatnich porad)


słów: 2028 | znaków: 12239
przeciętna porada z dodatkowymi wyjaśnieniami doradcy
(5 ostatnich porad)


79 % porad (79 na każde 100 porad)
w cenie nie wyższej niż standard 199 zł
(od 2013 r.)


ZADAJ WŁASNE PYTANIE

Dzień dobry, Sprzedajemy swoje towary na Amazonie w Stanach Zjednoczonych. Towar wysyłamy z Polski bezpośrednio do klientów końcowych. Stosujemy stawkę VAT 0% dla eksportu. W różnych stanach USA istnieją podatki od sprzedaży i w ostatnim czasie coraz więcej stanów wprowadza obowiązek na Amazonie do ściągania tego podatku (zamiast odprowadzania go przez sprzedawcę): https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=202211260 Kupujący dopłaca wartość tego podatku do wartości kupionego przedmiotu oraz kosztów wysyłki (podatek jest od przedmiotu i wysyłki). Amazon od razu ściąga od nas tą wartość tak samo jak ściąga swoją prowizję za sprzedaż. Czy mamy wykazywać ten podatek jako swój przychód? Jeśli tak to w jaki sposób? Doliczając go do wartości przedmiotu i wysyłki? Czy jakoś osobno? Jeśli mamy go wykazywać jako przychód to czy możemy też wykazać go jako koszt ze względu na to że Amazon go od nas pobiera?


POWRÓT

poradnik Klienta                                 

CO, KIEDY, JAK, ZA ILE

+ online od 2003 r. Serwis doradcapodatkowy.com to pierwszy polski serwis doradztwa podatkowego online. Działam zawsze zgodnie z prawem konsumenckim oraz z zasadami etyki zawodowej doradców podatkowych.
+ ponad 2500 porad online: dla Klientów z całego świata - od Brazylii i USA po Australię, od Makao po Zjedn. Emiraty Arabskie czy Libię, od USA poprzez kraje UE po polskich podatników - firmy i osoby prywatne.
+ rzetelność: Każda e-porada przekazywana jest e-mailem w pliku podpisanym elektronicznie (tzw. e-podpis). Odpowiadam za treść moich porad, posiadam też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Porada - co otrzymasz?

Porada w pliku pdf podpisana certyfikatem kwalifikowanym (forma pisemna).

czytaj

 

Porady i ceny

Sprawdź, ile kosztują usługi naszej Kancelarii. Zawsze płacisz po uzyskaniu porady.

czytaj

 

Formy płatności

Płatność przelewem, kartą płatniczą, przelewem online, przez PayPal.

czytaj

 

Ile to potrwa?

Sprawdź jak krótko! A z reguły poradę otrzymasz nawet szybciej.

czytaj

 

Reklamacje

Na zasadach określonych w regulaminie płaci tylko zadowolony klient.

czytaj

 

Bezpieczeństwo i poufność

Szyfrowanie danych oraz e-podpis. Tajemnica zawodowa jak u adwokata.

czytaj

 

Regulamin

świadczenia usług drogą elektroniczną jest w pełni zgodny z obowiązującym prawem, w szczególności z prawem konsumenckim. Dbam o Twoje podatki, analizując dokładnie Twoją indywidualną sytuację i uwzględniając Twoje potrzeby. I za to płacisz.

czytaj

 

Ustawa o doradztwie podatkowym

Zapoznaj się z przepisami ustawy o doradztwie podatkowym (wersja na rok 2014). Dzięki temu poznasz wymogi stawiane doradcom podatkowym,a które stanowią dla Ciebie gwarancję rzetelności, poufności i uczciwości doradcy podatkowego.

czytaj

 

Zasady etyki

Zasady etyki doradców podatkowych są podstawowym gwarantem rzetelności porady, uczciwości doradcy podatkowego, tajemnicy zawodowej oraz pewności ewentualnego odszkodowania w razie błędnej porady. Masz pewność!

czytaj

 

Nota prawna: Korzystanie z porad oraz logowanie do serwisu oznaczają akceptację regulaminu. © Copyright by Artur M. Brzeziński doradca podatkowy, 2003-2019.